“Ishe e urte e me zemer te bute”/ Deputeti shqiptar në zi, humb njeriun e shtrenjtë

Deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Ardian Golës, i ka vdekur e ëma. Lajmin e ka bërë të ditur vetë deputeti, përmes një postimi në Facebook.

“Nane! Ishe shembull i njeriut fjalepak, te dashur e durimtar. Ishe e urte e me zemer te bute.

Jo rastesisht nipat e mbesat te thirrnin “halla zemer”. Sepse e tille ishe. Zemer qe reflektonte sall dashni, butesi e urtesi..

Dhe e tille u perjetesove ne zemrat tona. U prehsh ne paqen e amshimit hyjnor!”, ka shkruar Gola.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *