Ja kur rikthehen reshjet e shiut dhe stuhite, ky eshte parashikimi i motit ne vijim

  Fundjava në vendin tonë parashikohet me mot pjesërisht të qëndrueshëm. E shtuna me diell dhe vranësira, ku në zonat malore pati dhe rrebeshe shiu.

  Do të jetë dita e diel ku moti do të jetë me diell dhe temperatura në rritje.

  Zonat malore 10-26 gradë celsius
  Zona e ulët 12-30 gradë celsius.
  Zona bregdetare 16-28 gradë celcius.

  Por në fillim të javës serish moti do të mbetet i paqëndrueshem me vranësira dhe rreshje shiu në formen e stuhive. Temperaturat do të jenë me rënie të lehtë. Fundi i muajit qershor do të sjellë stinën e verës.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *