Jepet alarmi maksimal/ Moti i keq, cikloni shndërrohet në uragan, kulmin do ta arrije ne

  Alarmi i ri i motit në Siçili. Cikloni që goditi provincën e Katanias duke shkaktuar tre vdekje, si dhe dëme të konsiderueshme ende për t’u llogaritur, po kthehet në një uragan: priten të fryrë erë deri në 100 km / orë.

  Sipas parashikimeve, do të arrijë kulmin të premten në zonën e Catania-s dhe më pas do të zhvendoset me shpejtësi në Kalabri.

  Alarmi i kuq i së premtes

  Në të gjithë zonën, alarmi është maksimal: frika është se fenomene të reja ekstreme mund të perseriten. Tashmë sot, shkollat ​​dhe të gjitha zyrat publike mbeten të mbyllura. Por ajo që është veçanërisht shqetësuese është e premtja, ku buletini i Mbrojtjes Civile tregon alarmin e kuq.

  Fenomenet do të shoqërohen me rrebeshe të forta, stuhi breshëri, aktivitet elektrik dhe rrëshqitje të forta ere deri në 100 km/h dhe rrezik për stuhi në brigjet e ekspozuara.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *