Jeta e re e Mira Konçit pas divorcit të vështirë me Shpëtim Saraçin/ Rikthimi në Shqipëri

Mira Konçi dhe Shpëtim Saraçi prej gati një viti nuk janë më burrë e grua, dhe tashmë as zyrtarisht. Një ndër çiftet më të dashura për publikun në vitet 2000, çuditën jo pak të gjithë kur i dhanë fund martesës 25-vjeçare dhe duhet thënë se nuk ka qenë një ndarje e lehtë.

Pas ndarjes së tyre, Mira është rikthyer për herë të parë në Shqipëri, ku dhe kaloi disa javë, bashkë me familjen e saj. Ky ishte udhëtimi i parë si “single” pas ndarjes ligjore me kompozitorin Shpëtim Saraçi. Në rrjetet sociale, ajo publikoi disa foto nga udhëtimi i shkurtër që pati në vendin tonë, duke zbuluar se me kë e kalonte kohën.

“Me familjen”, shkruante në një nga postimet këngëtarja, ku shfaqej së bashku me vajzën e saj, Erën, dhe disa të afërm të tjerë. Natyrisht që në këtë tablo familjare bie në sy mungesa e ish-bashkëshortit të saj, Shpëtim Saraçi. Por me të përfunduar pushimet e shkurtra, Mira është rikthyer në Nju Jork, ku dhe ka vendosur t’i rikthehet karrierës në muzikë.

Ajo aktualisht po punon me disa produksione dhe njëkohësisht pas periudhës së vështirë të divorcit, tashmë do të rikthehet edhe në netët live për shqiptarët e Amerikës, por jo vetëm. Ndryshe nga sa ishim mësuar ta shikonim më parë, këngëtarja tashmë është më aktive në rrjetet sociale, ku veçmas projekteve që po realizon, publikon më shpesh foto edhe nga përditshmëria. Ajo që na bie në sy është fakti se Mira shfaqet gjithnjë në top-formë dhe e kuruar deri në detaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *