Jeta tragjike e Tina Turner nga vdekja e 2 djemve, burrit abuziv dhe betejat me semundjet

Tina Turner ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeçare – pas një jete tragjike, duke përfshirë vdekjen e djalit të saj dhe një ish-bashkëshorti abuziv.
Mbretëresha e Rock and Roll- it u nda nga jeta sot pas një beteje të gjatë me shëndetin por jeta e saj kishte qenë plot tragjedi.

Djali i saj Ronnie ndërroi jetë në fund të vitit të kaluar në moshën 62-vjeçare, ndërsa djali i Craig vdiq në vitin 2018 në moshën 59-vjeçare në një vetëvrasje.

Ajo gjithashtu ka luftuar me shëndetin e sëmurë për disa vite – duke përfshirë një goditje në tru, Probleme me veshkat dhe kancer të zorrëve.

Pas abuzimit nga ish-bashkëshorti i saj Ike Turner. Tina gjithashtu kishte folur për tentativën e saj për vetëvrasje.

Jeta e saj ishte e mbushur me halle dhe probleme. Edhe pse nje nga divat e muzikes boterore

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *