Kinematografia ne zi. Humb jeten diten e sotme aktorja 48 vjecare

Aktorja Jossara Jinaro ka ndërruar jetë në moshën 48-vjeçare.

Lajmi u bë i ditur nga mediat e huaja.

“Me pikëllim të madh, njoftoj ndarjen nga jeta të gruas sime, Jossara Jinaro. Jossara luftoi me guxim semundjen dhe u kthye në shtëpi për t’u rrethuar nga familja”, shkroi bashkëshorti i saj Matt Bogado në një postim në Facebook me një foto të ëmbël të çiftit dhe dy fëmijëve të tyre.

“Jossara ishte një grua, nënë, artiste dhe mike e mrekullueshme,” vazhdoi ai. “Ajo kishte shpirtin më të bukur, më të sjellshëm dhe nuk pranonte jo si përgjigje. Edhe në momentet e saj të fundit, ajo vazhdonte të luftonte.

Ajo tani po prehet në paqe dhe do të mbahet mend përgjithmonë. Unë, Liam dhe Emrys do t’i mungojmë aq thellë, megjithëse e dimë se ajo është në zemrat tona dhe na udhëheq në çdo hap të rrugës.

Përveç në “ER”, Jinaro ishte pjesë gjithashtu në “Judging Amy” dhe “Strong Medicine”.

Ajo ka lindur në Rio de Zhaneiro, Brazil, por është rritur në Kolumbi si vajza e birësuar e një diplomati, raporton Deadline. Kur njerku i saj u mbajt peng nga guerilat, familja u zhvendos në SHBA.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *