Saturday, May 21, 2022


HomeKonfirmohen 3 raste të reja me koronavirus, rritet numri i të prekurve...
Array

Konfirmohen 3 raste të reja me koronavirus, rritet numri i të prekurve ne ShqiperiMinistrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, njoftoi se në vendin tonë janë tashmë 15 raste me koronavirus.

“Deri tani janë testuar 238 persona, 15 prej tyre kanë rezultuar pozitivë. 3 rastet e reja janë të lidhura me pacientin 0.

”, tha ministrja në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama.

Ndërkohë, Manastirliu theksoi se nga testimet që u janë bërë mjekëve dhe infermierëve në Durrës, të gjithë kanë dalë negative.

“Në kampionin e parë të testimeve që kemi realizuar në Durrës te mjekët dhe infermierët, të gjithë testimet janë negative. Mjekët dhe infermierët kanë punuar me të gjitha protokollet e mbrojtjes personale. Po bëhet punë e madhe për hetimin epidemiologjik për të vlerësuar rastet në kohë”, tha Manastirliu.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments