Koronavirusi nuk ndalet, por ja cfare ben propoganda komuniste: Personat e infektuar ia marrin valles në karantinë (VIDEO)

  Persona të cilët dyshohen si të prekur nga koronavirusi dhe që po mbahen në karantinë, tregohen pozitivë dhe nuk dorëzohen, te pakten keshtu duket nga kjo video e hehdhur ne rrjet.

  Në një video që po bën xhiron e rrjeteve sociale shfaqen nje grup personash së bashku me mjekët duke kërcyer sikur mos t’i shqetësonte asgjë.

  Në një nga videot duken mjekët duke u mësuar njerëzve një valle tradicionale ‘Uguriane’ per te treguar se tek pacientët cdo gje shkon ne rregull

  Të gjithë personat që shihen duke kërcyer janë në prekur nga virusi por ata deri më tani kanë shfaqur simptoma të vogla dhe inkurajohen nga mjekët që të qëndrojnë aktivë dhe të mos i dorëzohen sëmundjes.

  Kujtojmë se deri më tani, 1383 persona kanë humbur jetën, ndërsa mbi 64 mijë janë të infektuar. 

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *