Kryebashkiaku i Kievit jep lajmin e mirë, ja çfarë ndodhë nga dita e sotme

Lajme te mira vijne nga Ukraina pasi rueset nuk po arrijne dot ta marrin Kievin dhe luftimet po ndodhin vetem ne periferi te kryeqytetit.Ne kemi marr te gjithe qytetin ne kontroll dhe po fitojme.

Kryebashkiaku Vitali Klitschko, ka publikuar ka treguar rreth gjendjes se qytetit dhe cpo ndodh aty.

Ai ka thene se detyra jonë kryesore është mbrojtja e kryeqytetit. Mos lejoni që pushtuesit të vijnë këtu, në zemër të Ukrainës.

Lufta vazhdon ende por eshte jashte qytetit ku trupat ruse po marrin humbje te medha pasi i gjith populli eshte kunder tyre.

Megjithese ne kushte te veshtira qyteti po rilind dhe ne jemi drejt fitores.

Ai gjithashtu tha se ne nuk do te dorezohemi kurre.

Kievi do të qëndrojë! Ukraina do të fitojë!”,- u shpreh Vitali Klitschko.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *