Lajmi i fundit/ Gruaja afgane qëllon me thi kë një burrë në Shëngjin

  Regjistrohet ngjarja e parë me afganët e ardhur në Shqipëri. Një shtetas afgan ka mbetur i plagosur nga goditjet.

  Sipas informacioneve të para ai është qëlluar nga një grua afgane dhe arsyet ende nuk dihen.

  Burri është transportuar për në spital ku po merr ndihmën e nevojshme mjekësore.

  Ngjarja ndodhi sot në Shëngjin Lezhë, në ambientet ku janë akomoduar shtetasit afganë.

  Si pasojë e një konflikti të çastit, shtetasja afgane Z.K., 26 vjeçe ka plagosur me thi kë bashkëjetuesin e saj M.K., 33 vjeç, i cili është transportuar në spitalin Rajonal Lezhë, jashtë rrezikut për jetën.

  Shtetësja afgane është shoqëruar për të dhënë shpjegime mbi ngjarjen.

  Ky është incidenti i parë mes afganëve të ardhur prej disa javësh në Shqipëri.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *