Lajmi i fundit/ Presidenti ukrainas Zelenskyy do t’i drejtohet Kuvendit të Shqipërisë të martën

Kiev- Presidenti ukrainas Zelenskyy do t’i drejtohet Kuvendit të Shqipërisë të martën.

Komunikimi është pjesë e axhendës së Zelenskyt i cili edhe më parë ka zhvilluar takime online me parlamente nga vende të ndryshme të botës si me Britaninë, SHBA, Gjermaninë etj. Zelenskyy ka kërkuar mbështetje ushtarake për t’u çliruar nga Rusia.

Ndersa me vendin tone pritet qe ky takim te ndodh te marten.

Priten zgjidhje per luften dhe presim qe kjo lufte te mbaroj sa me shpejte pasi po hap shume probleme ne te gjithe boten.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *