Lajmi i mirë nga Italia/ Ja se çfarë ndodhi sot për herë të parë që nga fillimi i Koronavirusit

  Italia publikoi statistikat e 24 orëve të fundit sa i përket pandemisë Koronavirus. Numri i jeteve te humbura sot ishte 681 dhe kjo ishte hera e parë që prej datës 25 mars që numri i tyre ishte nën 700.

  Por, lajmi i mirë që vjen sot për herë të parë është ulja e numrit të personave që janë në terapi intensive.

  Nuk kishte ndodhur asnjëherë që ky numër të kishte rënie që nga nisja e pandemisë.

  Sot në gjendje kritike janë 3994 persona ndërsa dje ishin 4068, pra sot kemi 74 më pak.

  Sot gjithashtu u njoftua se ka përfunduar ndërtimi i një spitali të ri në Milano dhe kjo vetëm në 10 ditë.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *