Lekundje termeti mbremjen e sotme ne vendin tone. Ja ku ishte epiqendra

Lekundje te lehta termeti jane ndjere kete jave ne vendin tone. Ndersa mbrejen e sotme eshte ndjer nje termet i lehte.

Epiqendër 35km larg Tiranës, dhe 10 km larg Elbasanit dhe fatmiresishte nuk ka pasur probleme dhe sizmiloget jane shprehur se termete te tille jane normmale dhe nuk shkaktojne probleme.

Tërmeti ishte 2.6 ballë u regjistrua rreth orës 21.38 thellësia ishte 10 km.

Shiko.news

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *