Makina merr përpara shqiptarin në Itali

  Itali, 29 tetor 2019

  Një tjetër ngjarje e rë-ndë ka ndodhur me shqiptarët e Italisë. Një 38-vjeçar shqiptar ka hu-mbur jetën mëngjesin e kësaj të marte. Ishte ora 06:00 e mëngjesit kur shqiptari u përp-las nga një makinë “Mini Couper”.

  Ak-sidenti ndodhi në një kryqëzim në aks-in rrugor që lidh Giovinazzo me Molfetta. Vi-ktima, baba i tre fëmijëve, po lëvizte me biçikletë kur u përp-las nga makina.

  Gruaja, e cila ndodhej në drejtimin e mjetit, lajmëroi menjëherë pol-icinë duke e njoftuar për aks-identin ku ishte përfshirë.

  Ambu-lanca mbërriti menjëherë në vendngjarje dhe pavarësisht ndihmës së shpejtë, 38-vjeçari shqiptar nuk mundi të mbijetonte. Identiteti i tij nuk është bërë i ditur, ndërsa pol-icia nisi hetimet për shkaqet e këtij ak-sidenti.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *