Me ne fund ajo qe prisnim po ndodh/ Ja c’ka ndodhur ne Itali 24 oret e fundit

  Nga te dhenat e reja te 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me koronavirus ne Itali, duket se shifrat jane optimiste sepse cdo gje po vjen drejt renies.

  Renie nga ditet e kalura ka pasur dhe ne humbjet e jeteve duke shenuar 604 persona gjate 24 oreve te fundit dhe ne total 17,127.

  Ndersa rastet të reja janë 3039 duke e çuar në 135,586 numrin total të rasteve aktualisht.

  Numri i të shëruarave ka shkuar në total 24,392 dhe 1555 gjate 24 oreve te fundit.

  Italia ka pasur prej disa ditësh ulje të rasteve të reja dhe kjo tregon qe javet ne vazhdim do te kete dhe me shume ulje si ne itali po ashtu dhe ne vendet e tjera si europes.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *