Menduat se erdh pranvera? Rikthehen shirat dhe ulen temperaturat diten e sotme

Dita e sotme do te jete me reshje shiu dhe me vranesira. Priten ulje te temperaturave dhe reshje debore ne vende malore.

Ndersa ne veri te vendit reshjet do te jene me intesitet me te lart por ky eshte nje lajm i mire pasi ka rene shume niveli i ujit ne hidrocentrale.

Ndersa era do të fryjë e fortë dhe me rrahje nga kuadrati i jugut në të gjithë bregdetin duke sjellë dhe shtim të dallgëzimit të forcës 5 dhe 6 ballë dhe tragetet jane pezulluar per shkak te detit te trazuar.

Temperaturat parashikohen:

në zona malore 4 deri 12°C;

në zona e ulëta 10 deri 21°C;

në zona bregdetare 11 deri 22° C.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *