Meteorologia tregon cfare dite rikthehen reshjet e shiut ne vendin tone

0
48143

Sinoptikania Lajda Porja ka treguar se ne vendin tone moti do te perfshihet nga reshjet e shiut.

Pritet te kete intervale të gjata kthjellimesh, do të ketë vranësira të lehta dhe kalimtare, do izolohen reshjet e pakta. Vetëm në veri dhe verilindje.

Temperaturat do te shkojne 34 deri ne 36 grade ndersa ne vendet malore temperaturat do te shkojne 31 deri 32 grade.

Dita e martë do të kemi vranësira dhe reshje në pjesën më të madhe të territorit dhe pas te martes pritet qe temperaturat te rriten serisht deri ne fund te muajit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here