Metereologia tregon zonat ku do te kete shi kete jave ne vendin tone

Kjo jave pritet te jete me kthjellime dhe me reshje te leta shiu ne zonen juglindore.

Meterologia Lajda Porja eshte shprehur se në zonat jugore dhe juglindore do të ketë dhe reshje të shiu.

Kete jave temperaturat do te shkojne deri ne 39 grade dhe ne zonat malore do te jete 29-30 gradë.

Ndersa temperaturat do te rriten nga dita e enjte deri ne fundjave ku parashikohen deri në 38-39 gradë celcius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *