Meterologja ben parashikimin per motin. Priten shtrengata shiu dhe ulje temeperaturash

Kjo eshte java e fundit e muajit prill ku reshjet do te jene te pranishme pasi ne ditet ne vazdhim pritet qe moti te marre nje kthese drejt rritjes se temperaturave.

Por dita e sotme dhe neserme pritet nje mot me vranesira dhe ulje te temperaturave. Priten dhe reshje shiu gjate dites si dhe ne vendet malore reshje debore.

Veriu i vendit pritet te kete reshje shiu ndersa jugu reshje me te lehta.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugut e lehtë e përkohësisht mesatare.

Përgjatë brigjeve detare erë përkohësisht e vrullshme pasuar nga valëzim në dete i forcës 3-4 ballë. Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 4 deri 12°C

në zonat e ulëta 7 deri 18°C

Advertisements

në zonat bregdetare 10 deri 18°C

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *