Ja kur freskohet koha, Meterologu tregon si do te jete moti gjatë muajit gusht

  Meteorologu i njohur Hakil Osmani nga Meteoalb në një lidhje online për Ora News u shpreh se dhjetëditëshi i parë i gushtit do të shoqërohet me temperature të larta, megjithëse do të ketë dhe reshje lokale në formë rebeshi.

  “Dhjetëditëshi i parë i muajit gusht pritet të jetë me temperature më të larta se vlerat normale. Vlerat të jenë 2- 3 gradë më shumë se vlerat normale. Por priten dhe episode të shkurtra me 1 deri në 2 ditë të cilat do të sjellin freskim të motit pasi do të kemi vranësira dhe reshje në formën e rebeshit më së shumti gjatë orëve të mesditës dhe pasdites.”

  Pjesa e dytë e gushtit do të kemi edhe freskim të motit, kjo e fokusuar më shumë në zonat malore por dhe në zonat e uleta do të ketë reshje të pakta të karakterit lokal.

  Por ata që kanë planifikuar pushimet për 15 ditëshin e dytë të gushtit të mos mërziten sepse reshjet do të jenë të izoluara dhe nuk do ju prishin aspak pushimet tuaja buzë detit.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *