Mori shqiptarin që t’i mblidhte ullinjtë, pronari shtanget kur shkon ta kontrollojë

  0
  180

  “Punë ka por nuk ka profesionistë” thotë një shprehje e artë që zë kuptim edhe në vendin tonë.
  Një ngjarje gazmore i ka ndodhur një pronari shqiptar i cili mori një punëtor për t’i punuar ullinjtë.

  Ai e la atë në punë dhe kur u kthye nuk u besoi syve.

  Djali ia kishte këputur një sy gjumë gjatë orarit të punës, mbase nga lodhja apo edhe nga vapa.

  Pronari e kishte marrë me sportivitet dhe nuk i kishte thënë asgjë pasi punëtori kishte përfunduar vaktin e tij të gjumit.

  Ai shkruan:

  Prsh, mora nje puntor per punuar ullinjte edhe ika, kur vete e gjej ne gjume ngaqe ne shqiptaret punojm shume…flm nese e postoni anonim se mi la pa punuar fare ”

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here