Moti mer kthesen e papritur/Borë në mes të prillit/ Zbardhen fshatrat ne kete qytet

0
169

Edhe pse jemi në mes të pranverë, gjatë ditës së sotme temperaturat kanë qenë dimërore, teksa në zonat veriore dhe juglindore të vendin nuk kanë munguar as reshjet e dëborës.

Reshjet e borës kanë përfshirë zonat malore në Korçë, më saktësisht segmentin e Qafë Thanës si dhe zonën e Mokrës.

Ndërkohë që në Dardhë, Voskopojë dhe Vithkuq, raportohet për reshje të dobëta dëborë. Deri më tani të gjitha akset rrugore janë lehtësisht të kalueshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here