Ndahet nga jeta papritur aktori i njohur me famë botërore

  Një lajm i hidhur shkon për të gjithë ndjekesit nga mbarë bota e serialit legjendar ‘Friends’.

  Aktori i amerikan James Michael Tyler, i cili luajti si Gunther në serialin Friends, ka ndërruar jetë në moshën 59-vjeçare.

  Tyler ndërroi jetë paqësisht në shtëpinë e tij në Los Anxhelos të dielën në mëngjes, deklaroi menaxheri i tij. Ai u diagnostikua me nje se.mundje te rende të pr0statës në vitin 2018, i cili më vonë u përhap në k0ckat e tij.

  Ndërsa ai nuk zotëronte të njëjtën kohë në ekran si gjashtë personazhet kryesore të Friends, Gunther ishte dhe mbetet një figurë e njohur në mesin e fansave.

  Gunther punoi si kamerier dhe menaxher në kafenenë e shfaqjes, Central Perk.
  Ai kishte një simpati të veçantë për karakterin e Jennifer Anniston, Rachel gjatë gjithë serisë, e cila gjithashtu punoi atje si kameriere në sezonet e hershme të shfaqjes.

  Gunther në serialin ‘Friends’ përshkruhet shpesh si shumë komik pasi edhe pse nuk ishte personazh protagonist ai dinte të ishte ‘joshës’ dhe identifikues i veçantë për publikun.

  “Bota e njihte atë si Gunther, të dashurit e Michael e njihnin atë si një aktor, muzikant, mbr0jtës të ndërgjegjësimit për se. mundjen e shekullit dhe bashkëshort të dashur”, tha menaxheri i tij.

  “Dëshirë të ndihmonte sa më shumë njerëz të jetë e mundur, ai ndau me guxim historinë e tij dhe u bë një aktivist për ata me pr0statë që të bënin një test gja.ku që në moshën 40-vjeçare”, tha menaxheri i tij.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *