Nderron jete papritur aktorja bukuroshe

Aktorja Aleka Lambrinou u nda nga jeta te shtunen me 30 prill.

E ndjera ishte vajza e aktores Rita Lambrinou dhe 12 vitet e fundit ishte terhequr nga fusha e aktrimit. Lajmin e pakendshem e ka bere te ditur presidenti i Shoqates se Aktoreve te Greqise, Spyros Bibilas, me nje postim ne faqen e tij personale ne Facebook.

Ajo ka shkruar konkretisht: “Me pikellim te madh mesova pak me pare nga shoqja ime e klases nga shoqja ime elementare aktorja Zoe Rigopoulou se aq e embelja Aleka Lambrinou qe kishte dale ne pension per 12 vitet e fundit, vajza e aktores Rita, na la me 30 prill, ne Selanik Lambrinou, e cila dikur zbukuroi teatrin dhe televizionin tone me pranine dhe talentin e saj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *