Ndodh ne Librazhd i riu nga Librazhdi i lutet të fejuarës: Të lutem ktheu …

Mbrëmjen e djeshme, diçka mjaft e bukur u pa në qytetin e Librazhdit që rrallëherë ndodh të shohësh mesazhe të tilla. Një qytet që kohët e fundit është bërë kryefjalë për shkak të historisë së nuses që u kap mat em dikë tjetër në krevat nga vjehërrit.Mbrëmë i shte një mesazh “Më ka marrë malli, ktheu” i vendosur tek lagja e stacionit të trenit dhe që tërhoqi vëmendjen e të gjithëve.Pas publikimit nga Librazhdi News të këtij mesazhi, ka reaguar edhe ideatori i këtij gjesti. Ai është një i ri, i cili ia ka dedikuar të fejuarës. Por, nuk e ka lënë me kaq.

Ai i jep dhe një mesazh publik përmes Librazhdi News.MESAZHI I TË RIUT: “Zgjodha te te dua ne zemren time sepse aty nuk te triumfon askush Zgjodha te jetoj me kete dhimbje por me fal nuk po mundemMbase me urren . mbase nuk me do .nuk i di ndjenjat e tua .. Me lehteso kete dhimbje qe kam
Kthehu te une .DASHURIA TRIUMFON GJITHMON . KAM SHUM fjale qe kam nevoj te ti them .NUK KANE te mbaruar KE HYR NE ZEMREN TIME .DHE NUK E BESOJ TE DALESH ME NGA AJO
TE LUTEM KTHEHU MOS ME HARRO

TE DUAA M&DKTHEHU DHE MOS TJA LESHOJM KURR DOREN NJERI TJETRIT .
PERNDRYSHE E KAM GJET ZGJIDHJEN .DO TI NGJIS ME ATAK .DHE SKE KU SHKON
TE DUA ”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *