Ndryshon moti vranësira dhe reshje shiu, ja si do të jetë moti gjatë kete jave

  Jemi në kulmin e vjeshtës dhe kjo do të vërehet edhe këtë javë. Përgjithësisht moti do të jetë me kthjellime e zhvillime vranësirash, këto më të theksuara në pjesën jugore të vendit.

  Sipas shërbimit Meteorologjik reshjet e shiut do të përfshijnë përkohësisht zonat jugore dhe ditën e enjte reshjet përkohësisht do të marrin intensitet mesatar.
  Era do të fryjë kryesisht nga kuadrati verior mesatare deri e vrullshme të enjten e të premten.

  Qarkullimi i masave ajrore më të freskëta do të sjellë rënie të temperaturave minimale të paktën deri në mesjavë. Valëzimi i dete i forcës 3 deri 4 ballë.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *