Nëna e katërnjakëve lë pas 5 fëmijë pasi humbi jeten nga koronavirusi

  0
  122

  Një nënë e 5 fëmjëve në Britani ka humbur jeten prej koronavirusin duke lënë pas edhe katërnjakët 13-vjeçarë që ishin njohur si mrekulli.

  Në kohën e lindjes ata ishin nje lajm i madhe.Ajo lindi ne 26 qershor te vitit 2006 dhe lindi katernjake dhe ai ishte nje shans shume i rralle ndaj ajo ishte nje figure mediatike. Te gjitha mediat flisnin per te atehere.

  Por Shabnum Sadiq, punonte në minibashkinë e Slough afer Londrës, por ajo kishte udhëtuar në Pakistan për një martesë në mars, dhe aty mendohet qe ajo mund te jete infektuar.

  Gruaja 39-vjecarja u prek nga simptomat pesë ditë pas udhëtimit ajo kishte simptomat e koronavirusit temperature kollitje ethe dhe problem me frymemarrjen.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here