Friday, May 20, 2022


HomeNjë tjetër shtet goditet nga tërmeti i fuqishëm me magnitudë 6.4
Array

Një tjetër shtet goditet nga tërmeti i fuqishëm me magnitudë 6.4Një lekundje tërmeti me magnitudë 6.4 ka lëkundur të premten veriun e Pakistanit.

Tërmeti është ndjerë në Islamabad, Lahore, Peshawar dhe në të tjera pjesë të vendit.

Filmimet televizive tregojnë që njerëzit kanë dalë jashtë shtëpive, dyqaneve dhe ndërtesave.

Epiqendra është regjistruar në një thellësi 210 km. Deri tani nuk raportohet për vik tima

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments