Një vit pas diagnostikimit të leukemisë humb jeten ne moshen 47 vjecare aktorja e njohur

Aktorja SUPERNATYRORE Nicki Aycox ka ndërruar jetë javën e kaluar në moshën 47-vjeçare.

Aycox, e cila është më e njohur për rolin e Meg Masters në shfaqjen hit CW, vdiq më 16 nëntor pasi luftoi me leuçeminë për më shumë se një vit.

Vdekja e saj vjen më shumë se një vit pasi ajo u diagnostikua me leucemi

Aycox ka ndërruar jetë me bashkëshortin e saj Matt në krah, sipas kunatës së saj

Kunata e saj Susan Raab Ceklosky njoftoi vdekjen e saj në Facebook.

Kunata ime e bukur, e zgjuar tepër e talentuar dhe e dashur, Nicki Aycox Raab, ndërroi jetë dje me vëllain tim, Matt Raab, pranë saj”, ka shkruar Ceklosky.

“Nicki dhe Matt patën një jetë të mrekullueshme së bashku në Kaliforni. Ajo ishte padyshim një luftëtare dhe të gjithë ata që e njihnin e donin atë.”

Aycox u shfaq në disa episode të Supernatural në sezonet 1 dhe 4 të serialit, duke përfshirë “Scarecrow”, “Shadow”, “Salvation”, “Devil’s Trap” dhe “A jeni atje, Zot? Jam unë, Dean Winchester”.

Një vit pas diagnostikimit të leukemisë humb jeten ne moshen 47 vjecare aktorja e njohur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *