“Nuk pranonte të linte djalin vetëm”- Mjeku tregon historinë prekëse në Spitalin Infektiv

  0
  138

  Mjeku i njohur Pëllumb Pipero tregoi në studion e emisionit “Open” situatën në Spitalin Infektiv.

  Ai ka treguar ngjarjen prekëse të një të moshuari me djalin e tij.

  “Situata në Spitalin Infektiv është dinamike. Është pak e vështirë për tu treguar por ata persona që janë të shtrirë në infektiv janë vetëm. Kishim një rast ku një i moshuar ishte i shtrirë bashkë me djalin e tij.

  I moshuari u përkeqësua dhe vendosëm ta kalonim nga reanimacioni. Ai nuk pranonte pasi nuk donte ta linte djalin vetëm’- tha Pipero.

  “Normale që është e vështirë të qëndrosh edhe në shtëpi dhe aty kemi njëri-tjetrin, por është shumë  më e vështirë të jesh vetëm në këto moment- shtoi Pipero.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here