Pak dite para ditelindjes 13-vjecari humb jeten per te shpetuar motren e tij

New York – Trembëdhjetë vjeçari Tyler Phillips do të mbahet mend si një hero pasi ai humbi jeten duke shpetuar motren e tij.

Ngjarja ndodhi në Long Island, Nju Jork, vetëm disa ditë pas ditëlindjes së trembëdhjetë të adoleshentit.

Phillips dhe motra e tij, Krystal Randolph, gjithashtu 13 vjeç, po shkonin në shtëpi kur një dëshmitar tha se një makine goditi 13-vjecarin. Ai u perpoq te shpetonte motren por nuk vete nuk arriti te shpetoj.

Motra e tij u shpetua nga vellai i saj ku ai nuk e la qe makina ti merrte para qe te dy por lajrgoj motren e tij por per veten nuk ja doli.

Ai do të mbahet mend gjithmonë si një hero. “Ai më shpëtoi jetën,” tha motra e tij. Nëna e Philips shtoi: “Ai do të jetë gjithmonë një hero”.

Shkolla e mesme William Paca në Mastic Beach, Nju Jork, shkolla në të cilën frekuentojnë Phillips dhe Randolph, lëshoi ​​një deklaratë duke shprehur ngushëllimet ndaj familjes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *