Per nje gabim dentistet i shkulin 8 dhemb 42 vjecares

Nje grua 42 vjecare tregoi se si jeta e saj u nderpre kur ajo kishte infeksione te vazhdueshme ne dhembet e saj.

Gruaja 42 vjecare Maggi White prej vitesh ndiqej ne kliniken Kings healt dental practice. Mirepo avokatet e saj e denoncuar kete klinike pasi ajo kishte 10 vjet qe vuante me dhembet e saj prej infeksioneve te vazhdueshme.

Ne perfundim doli se nena nga Solohull kishte pasur edhe 2 kiste te padiagnostikuar si edhe prishje te bardhesise se dhembeve te cilet me vone edh i rane transmeton shiko.news

Maggie tha: “Unë jam kujdesur gjithmonë për dhëmbët e mi. Unë nuk pi pije të gazuara si edhe kam qenë gjithmonë e ndërgjegjshme për të mbajtur një mënyrë jetese të shëndetshme. E megjithatë, më dukej sikur problemet dentare nuk kishin fund. Besoja se dentistët po bënin gjënë e duhur pasi ishin në pozitën e autoritetit, ndaj nuk i vura në dyshim.”

Pas shume vitesh perpelitje dhe dhimbjesh pa fund Maggie shkoi te hiqte 4 dhembe ku edhe zbuloi dy kiste ne nofull te patrajtuar kurre. Dentistet e rinj e referuan tek specialistet te cilet ishin habitur me gjendjen e dhembeve te saj.

Me tej ceshtja shkoi ne gjykate ku u vendos demshperblimi me 35.000 paund por serish nuk u pranua pergjegjesia nga pala e klinikes se dhembeve transmeton shiko.news

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *