Putin ”Ajo që kanë ndërmend është rrèzik serioz”/ Të tjera plane të ushtrisë ruse zbulohen

Rusia nuk ndalet vazhdon te shkaktoj probleme ne Ukraine.

Ministria e Mbrojtjes në Ukrainë është shprehur se nje ngjarj e rende eshte regjistruara ditën e sotme në portin e Odesas, në Detin e Zi.

Rusia po shkel cdo traktat dhe po ben deme te medha ne te gjithe zonat qe jane pushtuar ajo po pushto te gjithe daljet ne detin e Zi.

Forcat detare ruse po mbajnë bllokadën e tyre të bregdetit ukrainas në Detin e Zi dhe Detin Azov duke penguar Ukrainën të furnizohet nga deti, tha Ministria e Mbrojtjes.

Para disa ditesh trupat ruase u larguan nga Kievi per te filluar nje fushate te re ne marrjen e Ukraines.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *