Qëlloi nënën e tij pas kraheve në Amerike, 25-vjeçari shqiptar flet para hetuesve: Ajo qeshi me mua

  Emiliano Domi shqiptari 25-vjeçar që tentoi ti marre jeten nënës se tij në SHBA ka folur para hetuesve duke treguar shkaqet e kësaj ngjarje. Ai ka thënë se ajo ka qeshur me të dhe kjo e ka nxehur ndaj e ka shtyrë në tokë.

  “Ajo qeshi me mua kur u ankova që ajo po lëvizte një xhaketë nga një divan i dhomës së ndenjes”, tha ai.

  Domi u tha hetuesve se kishte marrë një thi kë kuzhine duke qelluar nënën e tij dhe më pas ishte larguar nga shtëpia.

  Ai tha se qëllimi i tij ishte ta vriste dhe u largua nga shtëpia nga frika se mos ajo kishte nderruar jete. Pak më vonë Domi hyri në një furrë buke ku punon babai i tij dhe kërkoi para për benzinë.

  Kjo e shtyu babanë e tij të telefononte të shoqen dhe më pas njoftoi policinë. Domi akuzohet edhe për dy sulme të tjera kriminale. Ai i kishte kër cënuar disa herë prindërit .

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *