Reshje te dendura shiu. Bresheri sa nje kokerr molle thyen cdo gje

Reshje të dendura breshëri kanë përfshirë ditën e sotme Bologna të Italisë.

Reshjet e breshërit kanë nisur paraditen e sotme dhe kanë zgjatur për disa minuta duke dëmtuar kështu jo vetëm të mbjellat dhe vreshtarinë e fermerëve, por edhe drutë frutorë.

Siç shihet dhe në foton e mëposhtme breshëri ka madhësinë e një topi golfi dhe ndaj dëmet dëme të shumta.

Pritet qe dhe dita e neserve te jete me reshje shiu dhe ne vendin tone. Ndaj kjo jave pritet te kete reshje te medha shiu sidomos ne vendet malore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *