Rikthehet dimri? Ulen temperaturat reshje shiu dhe debore. Ja surprizat per kete jave/tabela

Gjithmon muaji prill te surprizon me motin pasi edhe pse eshte pranvere ka reshje shiu por dhe debore.

Kjo jave nis me vranesia dhe me reshje shiu. Pritet nje ulje temperaturash dhe dita e hene pritet te jete si nje dite dimri.

Dita e Martë pritet qe moti te jete me i qendrueshem dhe me rreze dielli gjate dites por ne pasdite rikthehen vranesirat.

E Mërkura priten reshje shiu me intensitet të ulët dhe kryesisht mesatar në formën e shtrëngatave dhe ne vendet malore rikthehet debora.

Dita e Enjte parashikohet me mot kryesisht të kthjellët e vranësira kalimtare.

Java mbyllet me ditën e Premte e cila nis fillimisht me mot të kthjellët e shtim vranësirash prej orëve të mesditës.

Ndaj kjo jave pritet te jete e fresket dhe plote reshje shiu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *