Rikthim në karantinë?! Silva Bino e thotë troç, jep lajmin e papritur

  Vendi yne po kalon situatën me të vështirë në përballjen me koronavirusin. Shifrat jane gjithmone ne rritje dhe kjo ka sjellur dhe nje mbushje te kapacitetve spitalore me pacinte covid

  Respektimi i rregullave anti-covid është ajo çfarë kërkohet nga qytetarët, por rritja e rasteve mund të çojë dhe në rikthim të masave kufizuese perseri.

  Shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino, thotë për Klan tv se rikthimi i masave më të forta po mendohet nga qeveria.

  Përveç distancimit fizik individual, përdorimit të maskave, natyrisht do të kishin vlerë edhe masa të tjera, por kjo do të vlerësohet hap pas hapi, thotë Silva Bino per Klan tv.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *