Sapo mori patentën, pas 10 minutash bie ne lumë

  0
  130

  Një burrë në qytetin jugor të Kinës, Zunyi, ka bërë aksident me makinë duke rënë në lumë së bashku me mjetin.

  Zhang sapo kishte marrë patentën për drejtimin e mjetit por duket se nuk është treguar i kujdesshëm dhe në momentin që ishte duke drejtuar makinën si një shofer i ri, ka tentuar të lexojë mesazhet në celular.

  Është ky çasti kur burri ka humbur drejtimin e timonit duke përfunduar në lumë bashkë me makinën e tij.

  Për fat të mirë ai nuk ka pësuar asgjë dhe është në gjendje të mirë shëndetësore përveçse ka dëmtuar makinën e tij akull të re.

  Nuk kishin kaluar as 10 minuta nga momenti kur Zhang ishte bërë me patentë por që si duket u nxitua pak më shumë nga sa duhej me drejtimin e mjetit duke thyer menjëherë një nga rregullat e qarkullimit rrugor i cili nuk lejon përdorimin e telefonit në timon.

  E bukura e gjithë kësaj është se Zhang po tentonte të lexonte mesazhe urimi që vinin në celular nga miqtë e tij.

  Ata e uronin për patentën…

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here