Shikoni limuzinen e Putin makina me luksoze me cmimin maramendes

Putin eshte nje nga njerezit me te pasur ne planet dhe ai ben nje jete super luksoze.

Ai ka dhe nje makine super luksoze qe kushton 142 milionë paund nje makine e sigurt dhe super e rehatshme.

Makina u zbuluan për herë të parë gjatë inaugurimit të katërt presidencial të Putinit, kur ato u përdorën si transport për një ceremoni luksoze në Kremlin në vitin 2018.

Limuzina Aurus Senat është në thelb një kështjellë e lëvizshme që kombinon luksin me ‘padepërtueshmërinë’. Edhe pse duket si një Rolls-Royce, motori i është ndërtuar me porosi me ndihmën e Porsche.

Megjithatë, nuk i ka të gjitha tiparet e teknologjisë së lartë që prisni. Putin thuhet se nuk dëshiron softuer Android ose Apple në automjet për shkak të shqetësimeve të sigurisë në lidhje me spiunimin nga Perëndimi.

Pjesa e brendshme është prej druri dhe lëkurës së qengjit, ndërsa motori fuqizohet nga një motor V12 6.6 litra.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *