Shqiptari i prekur nga koronavirusi, ben apel: Mos dilni, mos jepni dorën

  Gati e gjithë bota është në panik prej koronavirusit. Rastet me të infektuar po shtohen në Europë.

  Blerim Meholli, një emigrant shqiptar nga Kosova, i cili jeton në Gjermani ka treguar se ka rezultuar pozitiv në testin e koronavirusit.

  Ai është duke u marrë mjekimin e duhur kundër këtij virusi në një spital në Gjermani.

  Në një postim në rrjetet sociale emigranti shqiptar ka shkruar:

  Ju kisha lut ma shumë mos dilni në vende me kallaballëk, mos u jepni dorën.
  Ndërkohë në vendin tonë janë marrë masa të rrepta dhe thirrjet që të qëndrojnë në shtëpi vazhdojnë.

  Po ashtu vazhdojnë thirrjet që të respektohet higjena personale e të lahen duart sa më shpesh.

  Gjithashtu bëhen thirrje edhe që të ruhet qetësia e mos përhapet p anik.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *