Shqiptari punon ne Gjermani por cudit se sa euro ka kursyer per nje vit/foto

Te gjithe shqiptaret duan te ikin ne Gjermani qe te kene kursime dhe nje jete me te mire.

Por jo te gjithe fitojne shume apo kane mundesi te behen milioner.

Ka dhe nga ata shqiptar qe kursejne pak si ne kete rast ku nje shqiptar qe punon ne gjermmani tregon kursimet e tij ne monedha.

Ja se cfare shkruan ai:
“Prsh JOQ! Keto kan kursimi i nje viti ne gjermani. Nese keni mundesi ta postoni ta shikojne dhe te tjeret si kursejme ne emigrim. Flm”

Nuk eshte e lehte te kursesh ditet e sotme pasi cmimet jane rritur shume dhe eshte e veshtir te kesh kursime te larta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *