Si i hoqi të gjitha njollat e saj të errëta në fytyrë. Ja si mund ta përgatisni edhe vetë pa shpenzuar para

Pjesa më e mirë e këtij trajtimi është se ajo është 100% e natyrshme, e përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës dhe 100% efektive.

Për ta përgatitur këtë do t’ju duhet.

Xhel Aloe Vera.

Vitamina E capsules, 400 mg.

Vaj ulliri.

Përgatitja:

Në një tas përzieni 1 lugë xhel aloe vera. Shtoni vajin e 2 kapsulave të vitaminës E. Më pas shtoni 1 lugë çaji me vaj ulliri.

Përzierje të gjithë masën mirë

Aplikoni këtë pastë në zonën e prekur dhe lini atë për 30 minuta.

Bëni këtë trajtim dhe në vetëm 3 deri në 4 ditë ju mund të shihni ndryshimin në lëkurën tuaj.

Në këtë trajtim vitamina E është gjëja më e rëndësishme, Vitamina E është një antioksidant që neutralizon radikalët e lirë, duke siguruar një nivel mbrojtjeje kundër ndikimeve negative të jashtme si rrezet e dëmshme të diellit. Radikalet e lira dëmtojnë kolagjenin dhe shkaktojnë thatësi të lëkurës, linja të imta dhe rrudha.

Shperndajeni me miqt tuaj

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *