Si mbijetuan 4 femijet 40 dite ne xhungel pas renies se avionit dhe vdekjes se prinderve

Eshte nje mrekulli kur mendon se si kater femije kane qendruar ne pyjet e Kolumbis per 40 dite pasi avioni ku ata ishin me prinderit ra ne xhunglen Kolumbiane. Ata ishin Leslie (13), Soleini (9), Tien Noriel (4) dhe Christine (1) .

Prinderit e tyre humben jeten ndersa kater femijet shpetuan. Por ata kane treguar se ne kemi jetuar ne xhungel me miellin qe ishte ne avion dhe fara.

Ishte natyra luftarake e Leslie, motrës më të madhe, që i lejoi ata të mbijetonin. “Ajo zakonisht kujdesej për vëllezërit e motrat e saj kur nëna e tyre ishte në punë. U dha të hanin miell, bukë kazava, fruta të shkurreve”.

Tani femijet po jetojne me gjysherit e tyre.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *