Skandal ajo qe po ndodh në QSUT/ Mjeku i njohur bën denoncimin tronditës, çfarë po na fshehin?

  0
  88

  Mjeku i njohur i QSUT, Petrit Vargu, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka denoncuar se një mjek dhe dy infermierë janë konfirmuar pozitivë me Covid -19 në urgjencën e QSUT-së.

  Sipas tij, Ministria e Shëndetësisë nuk bën tamponë për personelin dhe fsheh rastet.

  “Skandal! Një mjek dhe dy infermierë janë pozitiv me Covid në urgjencën e QSUT-se. Ministria e shëndetësisë nuk bën tamponë për personelin dhe fsheh rastet. SPAK ku është? Po vidhen jetët e njerëzve!”, – shkruan mjeku Vargu.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here