Skenë lufte! Si ndodhi ngjarja në shtëpinë e parukieres nga Kavaja për një lidhje dashurie

  Detaje të reja kanë dalë në dritë për ngjarjen e rëndë në qytetin e Kavajës.

  I plagosuri është një efektiv policie i identifikuar si Bledar Toci i cili aktualisht është jashtë rrezikut për jetën.

  ABC News raporton se viktimë ka mbetur Dritan Haxholli, i cili hyri në shtëpinë e gruas, të cilës i kërkonte medoemos që të rilidheshin pasi kishin patur një raport më parë.

  E ndjerë e kërcënuar, gruaja i ka kërkuar ndihmë të afërmve të saj si edhe policit B.Toci, i cili bashkë me të afërmit e zonjës ndodhej brenda shtëpisë.

  Në këtë moment, në shtëpi ka hyrë Dritan Hoxholli me kallashnikov në dorë duke qëlluar ndaj atyre që ishin brenda.

  Në këtë moment Toci i është përgjigjur me armën e shërbimit duke e lënë të vdekur në vend.

  Kavajë/Informacion paraprak

  Rreth orës 00.40, në Lagjen nr. 2 Kavajë, shtetasi D. H., banues në Kavajë, ka hyrë në banesën e shtetases M. Q. Në banesë ndodhej dhe shtetasi B. T, banues në Kavajë, punonjës i Policisë së Burgjeve.

  Shtetasi D.H. është konfliktuar me shtetasin B. T. dhe si pasojë shtetasi D.H ka qëlluar me armë në drejtim të shtetasit B.T duke e plagosur atë. Shtetasi B.T me armën e shërbimit ka qëlluar në drejtim të shtetasit D.H i cili ka ndërruar jetë në vendngjarje.

  Shtetasi B.T, ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

  Grupi hetimor po vijon punën për sqarimin e mëtejshëm të rrethanave të ngjarjes.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *