Studio televizive shkundet nga termeti shikoni gazetaren trime/ video

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.0 i shkallës rihter “shkundi” Bosnjen pak para mesnatës.

Një gazetare ka qenë duke bërë raportimet e fundit të 22 prillit në momentin që tërmeti lëkundi Bosnjen dhe të gjithë Ballkanin. Por, ajo që është vënë re ka qenë qetësia që ka pasur spikerja para kamerave, pavarësisht lëkundjeve.

“Opa…një tërmet, tërmet, po bie tërmet”-dëgjohet të thotë ajo dhe vijon me raportimin.

Kujtojmë se lëkundjet e tërmetit janë ndjerë edhe në Shqipëri, ndërsa në Bosnje është shënuar edhe viktima e parë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *