Të gjithë të tronditur për vrasjen e 16-vjecares nga babai i saj. Ishte nje vajze shembullore

Kjo eshhte vajza 16 vjecare qe humbi jeten pasi ajo mbrojti nenen e saj pasi babai goditi me thike gruan e tij.

Ajo nderhyri per ta shpetuar nenen e saj.

Te gjithe kane mbetur te shokuar nga ngjarja. Drejtoresha e shkolles eshte shprehur se “Një vajzë e shkolluar dhe shumë studioze që nuk i kishte dhënë kurrë probleme familjes dhe shume e dashur.

Një zonjë që e njihte thote se gjithmonë ishte me buzëqeshje në buzë dhe shumë e lidhur me nënën”.

Nje shoqe e saj thote se ajo ishte një vajzë modele e përkushtuar ndaj studimit dhe shumë e lidhur me nënën e saj.

Kështu përshkruhet Gessica, vajza 16-vjeçare e goditur me thikë për vdekje natën mes 6 dhe 7 majit në Torremaggiore nga babai i saj në përpjekje për të mbrojtur nënën e saj, e plagosur dhe e shtruar në spitalin e Foggia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *