Temperatura përvëluese, ja zonat ku termometri ditën e sotme do të shënojë mbi 35°C

Vendi ditën e sotme do të ndikohet nga kalimi i masave të nxehta të ajrit.Dhe temeperaturat do te shenojne mbi 35 grade.Qytetet e nxehta do te jete Tirana Elbasani dhe qytete te tjera te vendit.

Moti përgjithësisht do të karakterizohet nga orë të gjata me diell dhe vranësira në pjesën verilindore të vendit.

Në zonën e alpeve në mesditë shi i izoluar.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim e lehtë e mesatare në bregdet.

Valëzimi i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen: në zona malore 17 deri 31°C, në zona e ulëta 19 deri 36°C,në zona bregdetare 20 deri 33°C

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *