Tërmet me magnitude 7 te shkalles rihter godet nje tjeter shtet para pak oresh

  0
  132

  Nje lëkundje shume e forte tërmeti ka goditur bregdetin verior të Japonisë diten e sotme.

  Mediat duke cituar zyrtarët thonë se nuk ka raportime për dëme serioze ose lëndime dhe asnjë rrezik të ndonjë cunami.

  Tërmeti me magnitude 7.0 kishte epiqendrën e pati, 62 milje në juglindje të Ishujve Kuril të Rusisë, tha Shërbimi Gjeologjik i SHBA-ve. (USGS).

  Tërmeti nënujor ndodhi 100 milje nën sipërfaqen e oqeant.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here