Termeti shkund serisht Ballkanin mbremjen e sotme. Ja ku ishte epiqedra dhe magnituda

Ditet e fundit ne Ballkan termetet kane qene te pranishem ne shume shtete si ne Shqiperi Greqi Turqi Kosove apo Maqedonin e veriut. Por fatmiresisht cdo gje ka shkuar mire sepse nuk ka pasur probleme.

Ndersa diten e sotme tërmeti ka lekundur Greqinë jugore.

Instituti i Gjeodinamikës, bëri me dije se tërmeti ishte me magnidutë 5 i shkallës Rihter.

Ndërkohë epiqendra e tij ishte 46 kilometra në perëndim.

Njerezit kane dalur nga banesa te shqetesuar por fatmiresisht nuk ka pasur pasoja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *